XXIX Edycja konkursu plastycznego „Mój las”

0
741
Konkurs „Mój Las” organizowany jest przez Zarząd Główny SITLiD oraz Ligę Ochrony Przyrody od 1986 r. Celem konkursu jest poszerzanie wiedzy przyrodniczej i ekologicznej dzieci i młodzieży szkolnej oraz zachęcanie do podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska. 28 października, przed przystąpieniem do konkursu plastycznego „MÓJ LAS”, uczniowie klasy I a udali się na wycieczkę do pobliskiego lasu aby zobaczyć zmiany jakie zaszły jesienią oraz zwrócić szczególną uwagę na piętra lasu i ich mieszkańców. Natomiast 18 listopada wzięli udział w spotkaniu zorganizowanym przez Izabelę Kiepurę w świetlicy szkolnej z leśnikiem – szkółkarzem Katarzyną Wąsiel. aby poszerzyć wiedzę przyrodniczą i ekologiczną. W wyniku tych zajęć powstały piękne dzieła.
Najciekawsze prace plastyczne w I kategorii wiekowej wykonali: Cezary Trojanowski, Tomasz Wolanin, Aleksandra Adamska, Jakub Kostański i Hanna Czech. Prace zostały dostarczone do Zarządu Okręgu w Gorzowie Wlkp.
Autor: Jolanta Bernaś