GALERIA

GALERIA13 uczniów ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, w ramach wymiany szkolnej, odwiedziło naszą szkołę partnerską w Schöneiche. Wyjazd do Niemiec odbył się w dniach 10-11 października 2014 r., pod kierunkiem p. Marty Rogowskiej i p. Walentyny Jaskuły, która jest koordynatorem tej współpracy polsko-niemieckiej. W piątek, po wspólnym śniadaniu w niemieckiej szkole, zaplanowane było sadzenie ziół w szkolnym ogródku, więc przywieźliśmy ze sobą w prezencie kosz pachnącej bazylii, tymianku, oregano, mięty i majeranku, aby niemieccy uczniowie, zrywając zioła do potraw, przygotowywanych na zajęciach kulinarnych, pamiętali o swoich kolegach z Lubniewic. Po wspólnym śniadaniu część uczniów miała już okazję w takich zajęciach uczestniczyć, piekąc świeżutkie bułki, inni natomiast korzystali z placu zabaw. Po obiedzie udaliśmy się do Jugendzentrum, gdzie spędziliśmy ze sobą integracyjne popołudnie, bawiąc się, grając w siatkówkę, bilarda itp. dopóki nie zostaliśmy odebrani przez rodziny goszczące.. Popołudnie i wieczór spędzaliśmy już w rodzinach naszych kolegów i koleżanek z Niemiec. W sobotę rano spotkaliśmy się wszyscy na przystanku tramwajowym, skąd udaliśmy się do Muzeum Techniki w Berlinie. Towarzyszyli nam też rodzice, u których niektórzy z nas nocowali. Po 2 godzinach ciekawych doświadczeń w muzeum zjedliśmy ciepły posiłek i wróciliśmy do Schöneiche. Wszystko, co dobre, szybko się kończy, więc i dla nas nadszedł czas pożegnania.  Na koniec zaśpiewaliśmy jeszcze „Sto lat” naszemu koledze z  Schöneiche, Jakubowi, który tego dnia obchodził właśnie urodziny. Był bardzo zaskoczony! Obiecał, że w przyszłym roku, w ramach szkolnej rewizyty odwiedzi nas w Lubniewicach. Zadowoleni, z uśmiechem na twarzach, bogatsi w nowe doświadczenia, wróciliśmy szczęśliwie do Lubniewic. Już z niecierpliwością czekamy na wizytę naszych przyjaciół z Niemiec w październiku, przyszłego roku.