Spotkanie młodzieży z Panem Janem Magerem

0
842
25 listopada 2015 r. odwiedził naszą szkołę Pan Jan Mager – Prezes Koła Kombatantów w Lubniewicach. Uczniowie klasy trzeciej gimnazjum mieli przyjemność gościć na lekcji historii człowieka, który II wojnę światową dokładnie zachował w swojej pamięci. Poprosiliśmy Pana Magera, żeby zechciał podzielić się z młodzieżą wspomnieniami z tych okrutnych czasów. Spotkanie przebiegało w bardzo spokojnej i przyjemnej atmosferze. Uczniowie z dużym zainteresowaniem przez dwie godziny słuchali opowieści naszego gościa. Trzeba dodać, że takich osób jak Pan Jan Mager w naszej gminie pozostało bardzo niewiele. Pan Mager na pamiątkę spotkania pozostawił książkę Jerzego Topolskiego z piękną dedykacją: Kochajcie Ojczyznę tak jak myśmy kochali i o Nią walczyli.
Mamy nadzieję, że wkrótce uda nam się zorganizować kolejne takie spotkanie.

Autor: Ewa Młyńczyk