Zajęcia z leśniczym

0
884
W środę 18 listopada 2015 r., wychowawca świetlicy, pani Izabela Kiepura, zaprosiła do naszej szkoły leśniczego-szkółkarza, panią Katarzynę Wąsiel z Nadleśnictwa Lubniewice. W spotkaniu udział wzięły dzieci z klas: I a i I b Szkoły Podstawowej. Tematem wspólnych zajęć była „Warstwowa budowa lasu”. Najpierw uczniowie odpowiadali na pytania naszego gościa, po czym ich wiedzę na temat świata przyrody i żyjących w nim zwierząt pogłębiła przeprowadzona przez leśniczego pogadanka. Zdobyte wiadomości utrwaliła edukacja przez zabawę. Dzieci pokolorowały zgodnie z instrukcją strój leśniczego oraz na otrzymanych kartach pracy połączyły, w pary, zwierzęta z miejscem ich występowania w lesie. Miłym zaskoczeniem dla naszego gościa było to, iż pierwszaki posiadały dużo informacji na temat ptaków żyjących w naszych lasach. Egzamin ze spotkania zdały na szóstkę.