Sprawozdanie z działalności Szkolnej Grupy Wolontariatu
„Razem Lepiej”
2021/2022

Grupa wolontariuszy działająca pod opieką pani Natalii Dudziak w Szkole Podstawowej w Lubniewicach, w obecnym roku liczyła sobie 30 wolontariuszy.
Grupa wolontariuszy już we wrześniu rozpoczęła swoją działalność. Nasi wolontariusze po raz kolejny przystąpili do akcji zbiórki plastikowych nakrętek. Współpracujemy z panem Andrzejem Sowińskim, który jest koordynatorem zbiórki nakrętek w Gorzowie Wielkopolskim. Akcję prowadziliśmy przez cały rok szkolny. Do naszej inicjatywy prócz uczniów przystąpiły całe rodziny, wszystkim zaangażowanym osobą serdecznie dziękujemy! W sumie zebraliśmy ponad 400 kg plastikowych nakrętek.
Dzięki udziałowi w akcji wspieramy fundację w uzyskaniu funduszy na zakup leków oraz sprzętu rehabilitacyjnego dla dzieci z niepełnosprawnościami z naszego województwa.  15.09.2021 r. nasza szkoła otrzymała Certyfikat Lubuskiej Eko-Szkoły oraz dyplom za udział w projekcie Sieć Eko-Aktywnych. Podczas spotkania mieliśmy okazję obejrzeć nie tylko swoje działania na plakatach, ale także innych szkół. Współpracujemy również ze schroniskiem „Azorki” w Gorzowie Wielkopolskim, dla którego w listopadzie zebraliśmy ponad 100 kg suchej karmy oraz kropelki na pchły i kleszcze. Pod koniec lutego udało nam się poprowadzić zabawy karnawałowe dla najmłodszych uczniów. 22 kwietnia wolontariusze aktywnie uczestniczyli w Dniu Ziemi, wzięli udział w konkursie Eko mody oraz wykonali gazetki nawołujące do dbania o otaczającą nas przyrodę. Podczas całego drugiego półrocza nasi wolontariusze opiekowali się kwiatkami w gazonach posadzonych na terenie szkoły oraz młodym drzewkiem Migdałkiem.
Z okazji Dnia Dziecka nasi wolontariusze wykonali dla każdego ucznia klas pierwszych, drugich oraz trzecich upominkowe medale.
Na przełomie listopada i grudnia wzięliśmy udział w XXII edycji Góry Grosza. Nasi wolontariusze przeliczyli uzyskane nominały.  Na przełomie maja/ czerwca po podsumowaniu naszej rocznej działalności, zostali wyróżnieni najaktywniejsi wolontariusze, przedstawiciele klas ósmych: Patrycja Motylińska, Olga Gerber, Paulina Pezda, Wiktoria Świercz, Milena Grzeszczak, Sandra Ząbek, Maja Rutnicka, Paulina Bakselerowicz, Amelia Wierucka, Zuzanna Kluszczyk.

Na koniec roku otrzymali zaświadczenia o swojej działalności od Fabryki Aktywności Młodych w Gorzowie Wlkp. Dokument jest brany pod uwagę w przyznawaniu punktacji w czasie rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobą i liczymy na dalszą współpracę.

 

 

Dodała: Natalia Dudziak, Szkolna Grupa Wolontariatu