Rodzina to kolebka, to początek wszystkich cnót.

W niej wyrasta człowiek.

Od kilku lat tradycją w naszej szkole stał się dzień, w którym uczniowie wspólnie z rodzicami obchodzą: Dzień Matki, Dzień Dziecka i Dzień Ojca, czyli Święto Rodziny. Z tej też okazji 14 czerwca 2017 r. o godzinie 10.00 w auli gimnazjum odbył się uroczysty apel przygotowany przez Samorząd Szkolny. Uczniowie klas: V b i VI wystawili żartobliwe przedstawienie, na którym zaprezentowali etapy życia rodzinnego oraz różne konfliktowe sytuacje, z którymi boryka się niejedna rodzina. Inscenizację przeplatały piosenki wykonane przez uczniów: Stanisława Dzikowskiego z kl. V b i Piotrka Pyrka z kl. VI oraz tańce zumby w wykonaniu uczennic z kl. V b: Gabrieli Zgierskiej i Eweliny Przybysz. W rolę aktorów wcielili się: narrator- Piotr Pyrek, narzeczona- Beata Kamieniczna, narzeczony- Tomasz Kowalewski, ksiądz – Krzysztof Dzikowski, dzieci – Filip Raszka, Marcel Glinka i Gabriela Tadysz, ojciec – Maciej Siwiński, matka – Daria Piskorska, wnuki – Mateusz Janiak, Emilka Kuzajewska, Julia Szydełko i Paweł Broniek, tancerze- Karolina Guła, Karolina Rudzińska, Zuzanna Gatzka, Jakub Jagiełło. Na zakończenie uroczystości przedstawiciele Samorządu Szkolnego poczęstowali wszystkich cukierkami a rodzicom na pamiątkę wręczyli pszczółki wykonane z ping pongów. Dla wszystkich chętnych chcących zrobić sobie śmieszne pamiątkowe zdjęcie czekała przygotowana ramka ilustrująca dwie zakochane pszczoły.

Dodała: Izabela Kiepura