W środę 25 marca 2015 roku o godz.9-ej w auli Gimnazjum w Lubniewicach odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski, w którym uczestniczyło 36.uczniów.Recytatorzy oceniani byli w trzech kategoriach: I- kl. I-III szkoła podstawowa,  II- kl. IV – VI szkoła podstawowa, III- kl. I – III gimnazjum. W jury zasiadły trzy Panie, które od wielu lat współpracują z naszą szkołą i służą cennymi radami. Są to: Pani Zofia Koper, Pani Hanna Stecyszyn oraz Pani Anna Kisielewicz. Oto osoby, które wygrały tegoroczny konkurs, zdobywając tytuł Laureata: Hanna Jagielska -kl. III a, Oliwia Wierzbińska – kl. II, Filip Raszka – kl. III b, Wiktoria Kuzajewska – kl. V, Malwina Michaluk  – kl. I gimnazjum. W kwietniu nasi zwycięzcy będą reprezentować szkołę w Powiatowym Konkursie Recytatorskim w Sulęcinie. Organizatorkami tegorocznego konkursu były Panie: Ewa Młyńczyk i Agnieszka Jenek.

Konkurs historyczny

20 marca 2015 roku uczeń drugiej klasy Gimnazjum w Lubniewicach – Mateusz Chochowski reprezentował szkołę w Wojewódzkim Konkursie Historycznym w Żarach. Mateusz zdobył tytuł Finalisty. Włożył w ten sukces bardzo wiele pracy! Chłopiec pracował pod kierunkiem Pani Ewy Młyńczyk. Mamy nadzieję, że tytuł Laureata będzie za rok.

Konkurs mitologiczny

27 marca 2015 roku troje uczniów reprezentowało Gimnazjum w Lubniewicach na Wojewódzkim Konkursie Mitologicznym w Słubicach. W skład naszej drużyny weszli: Karolina Mencweld, Przemek Rutnicki oraz Maciej Jagiełło – wszyscy z klasy pierwszej. W tegorocznym turnieju rywalizowało dziesięć drużyn. Nasz zespół zajął IV miejsce. Jak na pierwszą klasę – nieźle, ale za rok zamierzamy sięgnąć po więcej. Uczniom pomogła przygotować się Pani Ewa Młyńczyk.