21 maja 2016 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VIII Otwartych  Mistrzostwach  Powiatu Sulęcińskiego w Tabliczce Mnożenia organizowanych przez Szkołę Podstawową w Krzeszycach. Lubniewicką Szkołę Podstawową reprezentowała drużyna w składzie: Oliwia Wierzbińska, Aleksandra Bugdalska, Igor Kononowicz i Maciej Jurczyk z klasy trzeciej, Aldona Wróblewska, Aneta Musiałowska, Marcel Glinka i Sebastian Środa z klas czwartych oraz piątoklasiści: Beata Kamieniczna, Oliwia Morzyk, Mateusz Różański i Piotr Pyrek. Konkurs składał się z dwóch części: indywidualne gry karciane – Sokole Oko, Królowa skakanki, Prymus, Olimpijczycy i Krzyżak w każdej kategorii wiekowej oraz zespołowa gra Ekspres, w której uczestniczył 8- osobowy zespół szkolny. Indywidualnie najwyższe wyniki w swoich grach uzyskali Igor Kononowicz i Mateusz Różański zdobywając po 20 punktów. Suma punktów zdobytych przez wszystkich zawodników oraz wyniki w grze zespołowej Ekspres uplasowały  reprezentację naszej szkoły na czwartym miejscu, o jeden punkt tuż za podium.  W następnym roku będziemy walczyli o wyższe wyniki – podczas ćwiczeń i zawodów zdobyliśmy cenne doświadczenie, które wykorzystamy w przyszłorocznych przygotowaniach. Gratulujemy uczniom i dziękujemy za czas, który poświecili by przygotować się do konkursu. Uczniów do zawodów przygotowywały panie – Barbara Sembratowicz  klasę trzecią i Maria Jęchorek klasy czwarte i klasę piątą.
Dodała: Maria Jęchorek