W dniach 5 –  8.11.2013 r. w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia z pielęgniarką szkolną. Tematyką zajęć były: „Kosz obfitości”, „Wiem, co jem- zdrowo się odżywiam”. Podczas każdego spotkania dzieci rozpoznawały, po wyglądzie oraz zapachu, warzywa i owoce zgromadzone w koszu obfitości, po czym rozwiązywały krzyżówkę z hasłem; „ ZDROWA ŻYWNOŚĆ”. Następnie, po wysłuchaniu wierszy pt. „Raz, dwa, trzy” Juliana Tuwima oraz „ Na straganie” Jana Brzechwy, przeczytanych przez wychowawcę świetlicy uczestnicy przystąpili do Quizu, podczas którego musieli dokonywać wyboru pomiędzy niewłaściwymi a właściwymi zachowaniami prozdrowotnymi. Uczniowie mogli również sprawdzić swoją wiedzę z zakresu zdrowego odżywiania się podczas zabawy „Prawda, czy fałsz?” W trakcie zajęć dzieci były bardzo aktywne i wykazały się dobrą znajomością poruszanych zagadnień. Blok tematyczny przeznaczony był dla najmłodszych, uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej. Zajęcia przygotowały i przeprowadziły panie: Helena Kowalewska i Izabela Kiepura.