Na przełomie września i października wśród społeczności Szkoły Podstawowej i Gimnazjum odbyły się wybory Rzecznika Praw Ucznia wśród uczniów. Najpierw po przeprowadzonych zajęciach tematycznych pod tytułem Prawa i obowiązki – znam i przestrzegam, uczniowie klas IV – VII wybrali swojego klasowego kandydata, następnie odbyło się głosowanie tajne wśród uczniów klas II – VII. Uczniowie otrzymali kartki, na których anonimowo wpisali imię i nazwisko swojego kandydata, którego chcieliby widzieć w roli Rzecznika Praw Ucznia. Na takiej zasadzie odbyły się również wybory w Gimnazjum. Wyłonieni kandydaci : Szkoła Podstawowa: klasa IV a – Tobiasz Jaskuła, klasa IV b – Patrycja Motylińska, klasa V – Jakub Boruta, klasa VI a – Konrad Zańko, klasa VI b – Gabriela Zgierska, klasa VII – Krzysztof Dzikowski. Gimnazjum: klasa II – Wiktor Capiga, klasa III a – Natalia Przybysz, klasa III b – Wiktoria Jeziorska. Po przeprowadzeniu głosowania i skrupulatnym przeliczeniu 142 głosów okazało się, że Rzecznikiem Praw Ucznia w SP została jednogłośnie wybrana Gabrysia Zgierska. Natomiast w Gimnazjum oddano 53 głosy a wybrany został Wiktor Capiga.

Dodała: Katarzyna Kosmalska