W piątek 28.04.2023 r. uczniowie klas trzecich wybrali się na wycieczkę do Nadleśnictwa Sulęcin, której celem było poszerzenie i utrwalenie wiedzy z edukacji przyrodniczej, nt. pracy leśnika, gatunków drzew występujących w naszych lasach oraz zasad zachowania się w lesie. Najpierw w czasie spaceru po lesie uczniowie słuchali informacji na temat gospodarki leśnej i ochrony przyrody. Następnie w ramach obchodów 100-lecia Lasów Państwowych dzieci wzięły udział w akcji „Łączą Nas Drzewa” i posadziły drzewka-sadzonki sosny. Po ciężkiej, wspólnej pracy na uczniów czekało ognisko i pieczenie kiełbasek, przygotowane przez pracowników Nadleśnictwa. Za zorganizowanie i przeprowadzenie ciekawej i interesującej lekcji teoretyczno- praktycznej z edukacji leśnej, trzecioklasiści podziękowali Nadleśniczemu i pracownikom Nadleśnictwa, a szczególnie Pani Kindze Adamskiej-Gerber Starszemu Specjaliście Służby Leśnej ochrony lasu i ochrony przyrody Nadleśnictwa Sulęcin składając na jej ręce własnoręcznie wykonane laurki. Z drugiej strony za aktywność i zaangażowanie w prace na rzecz przyrody, klasy otrzymały od Nadleśnictwa Certyfikat- za udział w akcji” Łączą nas drzewa”, ordery „Przyjaciel Lasu” oraz drobne upominki – ołówki i plany lekcji. Zadowoleni uczniowie z uśmiechem na twarzy wrócili do szkoły. Jednym słowem wycieczka się udała, nawet pogoda nam dopisała.

Dodała: Izabela Kiepura