22 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi, jednocześnie największe ekologiczne święto, którego celem jest zwiększanie świadomości ekologicznej oraz promowanie ochrony środowiska naturalnego. W naszej szkole, ekologiczne święto- Dzień Ziemi obchodziliśmy 21 kwietnia. Tego dnia nasi uczniowie do szkoły przyszli ubrani na zielono.

Odwiedził nas Pan Maciej Hałuszczak z Nadleśnictwa Skwierzyna, który przeprowadził zajęcia o tematyce ekologicznej dla klas 1-4. Na koniec zajęć każdy z uczniów otrzymał ekologiczna temperówkę z motywem przyrodniczym. Następną atrakcją dla dzieci była zumba poprowadzona przez Panią Karolinę Falkowska na boisku szkolnym. Przy rytmach salsy, latino, afro czy też hip-hop poznaliśmy uroki świetnej zabawy jaką jest Zumba Fitness. Dzięki współpracy z Celowym Związkiem Gmin został zorganizowany konkurs na EKO-zabawkę.

I miejsce Mikołaj Podgórski

II miejsce Julia Dudziak

III miejsce Adam Głowacki

Prace uczniów, którzy wzięli udział w konkursie można podziwiać w świetlicy szkolnej.

Na koniec dnia każdy z uczniów dostał medal z okazji święta ziemi.

Dodała: Natalia Dudziak