Dnia 18 czerwca 2018 r. odbyła się wycieczka, uczniów klas pierwszych i trzecich szkoły Podstawowej, do Poznania. Najpierw dzieci zwiedziły ogród zoologiczny na Malcie. Tu poznały i zobaczyły gatunki zwierząt, które w naturalnych warunkach nie żyją w Polsce – np. zebrę, wielbłąda dwugarbnego, słonia afrykańskiego, makaki japońskie, gęś tybetańską, gazelę, emu. Dużym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyła się wizyta w Motylarnii. Wędrówkę po Zoo zakończył przejazd kolejką parkową Maltanka wzdłuż Jeziora Maltańskiego. Następną atrakcją dla wycieczkowiczów było Rogalowe Muzeum Poznania, w którym odbyły się kreatywne zajęcia kulinarne. Każde dziecko poznało kilka słówek w gwarze poznańskiej i uczyło się pieczenia świętomarcińskich rogali a na zakończenie otrzymało „Certyfikat Rogalowego Czeladnika”. Po smacznym obiedzie odbył się spacer Rynkiem Starego Miasta i zakup pamiątek. Zmęczeni, ale pełni emocji i wrażeń, wróciliśmy do domów.

Dodała: Izabela Kiepura