Wycieczka do Poznania

0
774
Niedziela 08 listopada 2015 r. dla osiemnastoosobowej grupy gimnazjalistów z całą pewnością była wyjątkowym dniem. Wyjazd do Poznania związany był z bardzo ciekawymi przeżyciami i wysoką kulturą. Wyjechaliśmy z Lubniewic o godz. 11, wróciliśmy przed północą. Najpierw zwiedziliśmy Muzeum Etnograficzne. Odbyła się tu ciekawa lekcja muzealna, dzięki której nauczyliśmy się, na co należy zwracać szczególną uwagę podczas oglądania eksponatów. Świetnie poradziliśmy sobie z poleceniami, które zadała nam pani przewodniczka. Po godzinnym pobycie w muzeum udaliśmy się na posiłek do poznańskiej pizzerii. A przed godziną osiemnastą znaleźliśmy się w wielkim świecie. Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki wywarł na nas oszałamiające wrażenie. Tłum ludzi i feeria świateł. Tu obejrzeliśmy operę „Carmen” Georgesa Bizeta. W tytułową rolę pięknej Cyganki wcieliła się sama Małgorzata Walewska. Przepiękna muzyka, wspaniały śpiew artystów. A na końcu burza oklasków. Naprawdę przeżyliśmy niezapomniane chwile. Warto było pojechać. Warto też dodać, że wyjazd był dla uczniów całkowicie darmowy, ponieważ odbył się w ramach projektu realizowanego z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Lubniewicach. Młodzieżą podczas wycieczki zaopiekowały się Panie: Bożena Biczyk i Ewa Młyńczyk. Panie zachwycone były wzorowym zachowaniem uczniów podczas całego pobytu w Poznaniu.
Poprzedni artykułPasowanie
Następny artykułDyskoteka