Sprawdzian trzecioklasisty

19 maja uczniowie klas trzecich przystąpili do Ogólnopolskiego Badania Umiejętności  Trzecioklasistów OBUT 2015.

Piknik klasy III b

20 czerwca 2015 roku uczniowie klasy III B wraz z rodzicami i wychowawczynią Jolantą Bernaś spotkali się na Rancho Frontczaka.Tutaj czekało na wszystkich mnóstwo atrakcji: zabawy z chustą animacyjną (np. „Sztorm”, „Kwiat lotosu” ),  zabawy z piłką,  rysowanie kredą po płocie, rysowanie kredkami na kartkach brystolu, ognisko z pieczeniem kiełbasek, lody, napoje, ciastka i inne łakocie. Najwiekszą atrakcją była przejażdżka tramwajem konnym po okolicy.Spotkanie dostarczyło wielu wrażeń i przeżyć oraz pozostawiło miłe wspomnienia.Wychowawczyni serdecznie dziękuje rodzicom uczniów klasy III B za zorganizowanie pikniku, przygotowanie poczęstunku oraz aktywny, rodzinny udział w spotkaniu. Jednocześnie dziękuje uczniom za mile spędzony wspólnie czas.

Otwarcie placu zabaw

Dnia 25.06.2015 roku uczniowie klasy III B uczestniczyli (wraz z przedszkolakami) w przekazaniu placu zabaw na plaży miejskiej w Lubniewicach. Tutaj czekało dużo atrakcji i pełna wrażeń, niezapomniana zabawa z Teatrem Wariate. W przebraniu Muszkietera wystąpił Maciej Siwiński.  Plac zabaw powstał dzięki współpracy Fundacji Muszkieterów, zrzeszającej właścicieli supermarketów Intermarché i Bricomarché, z Miastem i Gminą Lubniewice w ramach akcji społecznej „Place Zabaw Muszkieterowie”. Do powstania tego miejsca przyczynili się Państwo Siwińscy – właściciele Intermarché w Sulęcinie.

Święto polskiej niezapominajki

Od 15 maja 2002 roku w Polsce obchodzone jest Święto Polskiej Niezapominajki. Święto ma na celu promowanie walorów przyrodniczych, stałe przypominanie o ochronie środowiska i zachowaniu różnorodności biologicznej, ale także zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu osób, miejsc historycznych i sytuacji. Święto Polskiej Niezapominajki przypomina o szacunku, jaki powinniśmy żywić dla przyrody „małej i dużej ojczyzny”. Z tego względu 14 maja 2015 r. członkowie SK LOP oraz pozostali uczniowie klasy III B przeszli po terenie wokół szkoły,  zlokalizowali w parku niewielkie śmietnisko oraz dokonali segregacji znalezionych śmieci. W dniu 15 maja zasadzili piękne niebieskie niezapominajki.

Kto zna bajki i baśnie?

Dnia 10.06.2015 roku został przeprowadzony konkurs „ W KRĘGU NAJPIĘKNIEJSZYCH BAJEK I BAŚNI”. Do konkursu przystąpiło 26 uczniów z klas II – III.  Konkurs przeprowadziła Jolanta Bernaś. Zwycięzcami zostali: Jakub Boruta – kl. II, Karol Brzeziński – kl. III a, Gabriela Zgierska. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy. Zwycięzcom składamy gratulacje!