W dniach 26 i 27 września 2012 r. ,w ramach współpracy edukacyjnej, świetlicę szkolną odwiedziła pani Katarzyna Wąsiel – leśniczy szkółkarz z Nadleśnictwa Lubniewice. Udział w spotkaniu wzięli najmłodsi uczniowie /kl. I a, kl. I b, kl. II / szkoły podstawowej.

Tematyką prowadzonych zajęć były następujące zagadnienia: „Jesień w lesie” oraz „ Jak zachowywać się w lesie”. Podczas wizyty uczniowie rozmawiali nt. zmian zachodzących w przyrodzie i zachowań zwierząt podczas jesieni. Dzieci także rozpoznawały gatunki grzybów oraz korzystając z fachowej pomocy leśnika układały zasady prawidłowego zachowania się w lesie. Każdy uczeń, sprawdzając i pogłębiając swoją wiedzę, rozwiązywał zadania w formie : pytań, zagadek, rysunków. Zajęcia uwieńczyła praca plastyczna pt. LIŚCIAKI, podczas której dzieci z radością i uśmiechem na twarzy, z kolorowych liści wyklejały jesienne ludziki.    Wychowawca świetlicy: Izabela Kiepura. Więcej zdjęć w zakładce Galeria.

Poprzedni artykułWyjazd do Neuendorf
Następny artykułDzień chłopaka