Z życia klasy I A

0
58

Klasowy Konkurs Recytatorski

We wtorek  15.10.2019 r. w  klasie   I A  pod okiem wychowawczyni  B. Sembratowicz odbył się Klasowy  Konkurs Recytatorski,  w którym wzięło udział dziewięcioro uczniów. Po wysłuchaniu wszystkich   prezentacji    jury w składzie: Marta Rogowska,  Katarzyna Kosmalska przyznało :

I miejsce – Milena Jurczyk

II miejsce – Wiktoria Pisarewicz

III miejsce – Anna Majcher

Ponadto jury przyznało wyróżnienie, które otrzymała – Zofia  Kowalewska.     

 Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy za uczestnictwo w Konkursie  Recytatorskim,   a  zwycięscy dodatkowo  nagrody książkowe  ufundowane przez Dyrekcję szkoły.

Dzień  chłopaka

Z okazji  Dnia Chłopaka  w klasie I A , Klasowa  Rada Rodziców  przygotowała  upominki dla  chłopców, oraz słodki  poczęstunek dla wszystkich uczniów. Był to bardzo miły dzień.

                                                       Lekcja w plenerze 

W piątek 04.10.2019 r. klasa I A   pod  opieką  wychowawczyni   B. Sembratowicz  wyszła na lekcję do pobliskiego lasku,  aby tam wcielić się w rolę bohaterów z bajki  „Czerwony Kapturek”.  Uczniowie       z odpowiednimi  rekwizytami  i maskami leśnych zwierząt  w naturalnej scenografii  lasu, przedstawiali scenki  z bajki.  Następnie bawili się w zabawę „Olbrzym i krasnal”. Na koniec lekcji uczniowie nazbierali  kasztany, które będą  wykorzystane na następnych zajęciach.

Dodała: B. Sembratowicz