Świąteczne wypieki  klasy V b

Kilka dni przed Bożym Narodzeniem w naszej szkole zapachniało miodem i cynamonem- zaczęliśmy pieczenie świątecznych ciasteczek. Przygotowania rozpoczęły się od poznania składników, które  były potrzebne do zrobienia ciasta, po czym zaczęliśmy je mieszać ze sobą. Każdy uczeń miał szansę spróbować swoich sił kulinarnych, by w efekcie powstały pyszne ciasteczka. Wspólne pieczenie było przyjemną zabawą, a jeszcze przyjemniejsza była degustacja tego, co sami upiekliśmy.

Wigilia klasowa w klasie V b

W piątek 21.12.18 odbyło się w naszej klasie spotkanie przedświąteczne. Dzieląc się opłatkiem, składaliśmy sobie życzenia z okazji Bożego Narodzenia i na Nowy Rok. Oczywiście były prezenty w postaci słodkich upominków, poczęstunek i wspólne kolędowanie.  To już nasze drugie wspólne kolędowanie, następne za rok.

Walentynki w klasie V b

14 lutego  to dzień Świętego Walentego, obchodzony jako Dzień Zakochanych. W tym roku w  naszej szkole ten dzień był również obchodzony w miłej atmosferze .

Drugi tydzień lutego mijał nam oczekiwaniu na ten wyjątkowy dzień . Jak co roku, Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową , my zorganizowaliśmy klasowe Walentynki. Najpierw amorki z V b przygotowały walentynkową gazetkę, następnie z okazji święta zakochanych wręczaliśmy sobie lizaki w kształcie serc, jako  dowód przyjaźni i sympatii.To był udany dzień.

Dodała: Marta Rogowska