W dniu 28 listopada 2013r. na czwartej i piątej lekcji w auli Gimnazjum odbyła się Zabawa Andrzejkowa dla uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej. Zabawa, tańce a przede wszystkim wróżby takie jak: Kolorowe paski, Rzucanie kości, Co dostaniesz na gwiazdkę?, Kamyki, Imiona, Zawody, Gwiazdy mówią oraz Wróżebny kleks pobudziły wyobraźnię dziecięcą i pozwoliły najmłodszym oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Dzieci także bardzo chętnie zgłaszały się do zabaw pt.: Ludzie do ludzi, Miotła, Nieruchomi, Krzesła, w których najlepsi byli nagradzani pysznymi wafelkami. Zabawę uwieńczył słodki poczęstunek w postaci cukierka z ukrytą wewnątrz wróżbą, którą każdy uczeń z niecierpliwością i iskierką nadziei rozwijał i czytał.  Imprezę zorganizował Wolontariat i Samorząd Szkolny w składzie: Alicja Landy, Zuzanna Urbaniak, Weronika Motylińska, Oliwia Ludwicka, Wiktoria Grzelechowska, Paulina Jagielska, Ireneusz Iwasieczko, Kewin Jagiełło oraz Julia Tyczyńska, Zuzanna Danko, Natalia Pankowska i Natalia Boruta. Nadzór nad sprawnym przebiegiem zabawy sprawowały panie: Katarzyna Kosmalska i Izabela Kiepura. Dziękujemy pani Annie Krawiec za pomoc w przeprowadzeniu wróżb. Jesteśmy przekonani, że wspólnie spędzony czas był okazją do dobrej zabawy a jednocześnie stał się źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych.

Poprzedni artykułLodowisko
Następny artykułDrzewo w jesiennej szacie