Kiedy po ostatnim udanym wyjeździe do Gorzowa Wlkp. do kina Helios na film „Mój biegun” oraz obowiązkowej wizycie w McDonaldzie padły pytania, kiedy znów pojedziemy, wspólnie ustaliliśmy, że będą to łyżwy. Korzystając ze sprzyjającej pogody, 02 grudnia 3013 r. 40 – osobowa grupa uczniów klas IV, VB, VI a i VI b wyruszyła na „Słowiankę”. Dla niektórych uczniów był to pierwszy kontakt z łyżwami, uczyli się, przewracali i wytrwale wstawali. Inni doskonalili swoje umiejętności, ale też pomagali nowicjuszom. Atmosfera była wspaniała. Dwugodzinny pobyt na lodowisku zakończył się w KFC, gdzie uczniowie posilili się przed powrotną drogą. Zmęczeni, ale szczęśliwi w późnych godzinach wieczornych powróciliśmy do domów. Wyjazd zorganizowały panie: Maria Jęchorek, Katarzyna Kosmalska i Agnieszka Jenek.