Konkurs czytelniczy

Dnia 25 listopada 2015r. W klasach II a i II b odbył się konkurs czytelniczy pt.,, Czy znasz wiersze Jana Brzechwy?”. Do konkursu przystąpiło 16 uczniów z klasy II a i 5 z II b. Dzieci musiały wykazać się znajomością samodzielnie przeczytanych utworów autora. Rozwiązywały krzyżówkę, podawały tytuły wierszy J. Brzechwy, wskazywały i nazywały postaci, które wypowiadały cytowane zdania. Oto wyniki konkursu: w klasie II a: I miejsce   – Paulina Pezda, II miejsce – Hanna Ciesielska i Amelia Wierucka, III miejsce – Maria Rutnicka i Wiktor Sanocki. W klasie II b: I miejsce – Jakub Kmita, II miejsce – Patrycja Motylińska, III miejsce – Zuzanna Dołgow. Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo gratulujemy.

Konkurs plastyczny

Dnia 27 listopada 2015 r. w kl. III Szkoły Podstawowej w Lubniewicach, przystąpiło 20 uczniów do konkursu plastycznego na ilustrację do wierszy Jana Brzechwy. Celem konkursu było: pogłębianie wiedzy uczniów na temat twórczości Jana Brzechwy, rozwijanie wrażliwości estetycznej inspirowanej literaturą i plastyką, popularyzacja malarstwa jako dziedziny sztuki. I miejsce Weryńska Milena, Ratajczyk Maria, Sałkiewicz Amelia, II miejsce – Kapa Antonina, Wierzbińska Oliwia, Substyk Wiktoria, III miejsce – Siwińska Anna, Rudzińska Marta, Rusakiewicz Jakub. Zwycięzcom GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów plastycznych.

Autor: Barbara Sembratowicz, Iwona Stelmach, Danuta Janowicz