Światowy Dzień Ziemi to największe i najbardziej popularne święto ekologiczne na świecie. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Z tej okazji dnia 22 kwietnia 2022 r. uczniowie klas 1-3 wykonali plakaty o tematyce ekologicznej. Odbyły się ciekawe zajęcia edukacyjne, projekcja bajki ekologicznej, a także kolorowanki przyrodnicze. Wspólnie posadziliśmy kwiatki w gazonach oraz drzewko Migdałek, aby upiększyć nasz teren szkolny. Następnie odwiedziła nas Pani Karolina Falkowska instruktor zumby, która poprowadziła zajęcia muzyczno – ruchowe – „Zumba dla najmłodszych”. Uczniowie klas I-III uczestniczyli w tych wspólnych wygibasach. Przepis na dobrą zabawę był prosty: rytmiczna muzyka, sportowy strój i dobry nastrój! Na koniec tego dnia spotkaliśmy się w szkolnej auli na rozstrzygnięciu konkursu dla klas IV-VIII „Pokaz Eko mody oraz wierszyk- rymowanka o tematyce ekologicznej”. Uczestnicy konkursu przy muzyce prezentowali kreacje ekologiczne. Stroje uczniów oceniało jury w składzie: Pani Daria Sidorowicz oraz Pani Anna Polechajło- Leszczyłowska. Jury oceniało: pomysłowość i inspirację ideą recyklingu, oryginalność, jakość wykonania oraz widowiskowe i kreatywne wykorzystanie surowców i tworzyw. Było to trudne zadanie, gdyż wszystkie stroje były wykonane z pomysłem i zaangażowaniem. Zarówno uczestnicy jak i widzowie wspaniale się bawili na pokazie mody ekologicznej.

1 miejsce zajęła klasa V
2 miejsce zajęła klasa VIII a
3 miejsce zajęła klasa VII

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali eko upominki. Serdecznie gratulujemy!

W tym samym czasie uczniowie klas VIII b, VII i VI pod opieką Izydora Sobeckiego i Marcina Tyczyńskiego wzięli udział sprzątaniu terenów parków w Lubniewicach. Sprzątanie odbyło się w ramach akcji „Gramy w zielone”.
Dodała: Natalia Dudziak