06 kwietnia 2016 r. Zespół Szkół Elektrycznych przy współudziale Stowarzyszenia Elektryków Polskich w Gorzowie Wlkp. zorganizował finał konkursu dla gimnazjalistów, pod znaną już nazwą Młody Super Elektryk. Udział w nim wzięli najlepsi uczniowie z lubuskich gimnazjów. Konkurs obejmował wiedzę z szeroko pojętego zakresu elektrotechniki, elektroniki, odnawialnych źródeł energii, fizyki oraz matematyki. Uczestnicy konkursu zmagali się z testem, który składał się z 50 pytań, zarówno zamkniętych jak i otwartych. W czasie, gdy jury sprawdzało prace, finaliści zwiedzali pracownie Zespołu Szkół Elektrycznych przy ulicy Grobla 9. Tuż przed ogłoszeniem wyników uczniowie zostali zapoznani z ofertą dydaktyczną szkoły, zapleczem technicznym laboratorium elektroniki, elektrotechniki i mechatroniki. W finale pierwsze miejsce zajął uczeń Gimnazjum nr 21 w Gorzowie Wlkp.. Drugie miejsce zajął Wojciech Kargul, trzecie – Hubert Capiga, siódme miejsce  – Jakub Janiszewski z Gimnazjum w Lubniewicach. Konkurs „Młody Super Elektryk” cieszył się dużym zainteresowaniem, a opiekunowie uczestników zapowiadali już swój udział w następnych edycjach. Zwycięzcy i wyróżnieni otrzymali wartościowe nagrody, a wszyscy uczestnicy zostali obdarowani drobnymi upominkami.