Dnia 31.01.2014 r. w Gimnazjum w Lubniewicach odbył się przegląd kabaretów  klasowych „Kabaretki 2014”. Był to bardzo ekscytujący dzień. Uczestnicy długo i mozolnie przygotowywali się do przeglądu, aby jak najlepiej zaprezentować się tego dnia przed komisją i publicznością. Nasze artystyczne działania oceniało jury w składzie: Anna Kisielewicz, Hanna Stecyszyn i Jan Stecyszyn. Przegląd rozpoczął kabaret „Nie wiem” z kl. I skeczem „Jaś i Małgosia, czyli kto kogo zje.” Następnie zaprezentowały się kabarety: „Miszczunie” z kl. II w skeczu „Czerwony Kapturek, czyli bajka pod cynicznym tytułem – szkoda babci”. Kabaret „Królowie odpałów” w skeczu: „Kopciuszek, czyli bajka o dziewczynce, która wypalała trzy paczki dziennie“, Kabaret „Gonzo” z kl. III a w skeczu „ Pinokio, czyli drewniane story“, Kabaret „Zaliczeniowy” w skeczu „ Piękna i Bestia”, Kabaret „Trudne sprawy” z kl. III a w skeczu: „Śmierć u lekarza”, Kabaret „ Czuby” z kl. III b w skeczu „Szła dzieweczka do laseczka”. Jako ostatni zaprezentował się kabaret „Najlepsze na koniec“  z klasy III w skeczu „Książę Fredek na groszku”. Cały przegląd dostarczył widzom i uczestnikom niezapomnianych wrażeń.  Dzięki temu wydarzeniu uczniowie gimnazjum mogli zaprezentować swoje zdolności artystyczne, ponadto pokazali, że potrafią się dobrze bawić. Na koniec wręczone zostały nagrody główne i wyróżnienia dla wszystkich grup kabaretowych oraz uczestników o szczególnych zdolnościach aktorskich. Nagrody główne dla grup kabaretowych: I miejsce – Kabaret „Gonzo” kl. III a, II miejsce – „Najlepsze na koniec“ kl. III b, III miejsce – „Czuby“ kl. III b. Wyróżnienia  dla grup kabaretowych: Kabaret „Nie wiem“ kl. I, Kabaret „ Miszczunie” kl. II. Główne  nagrody i tytuł: „ Perełka aktorska” otrzymali: Oliwia Ludwicka kl. II, Agnieszka Kmita kl. III a i Kinga Kleńk kl. III b. Wyróżnienia aktorskie otrzymali: Mateusz Gonera kl. III a, Kewin Jagiełło kl. III b i Ireneusz Iwasieczko kl. III b.

notatkę sporządziły: Ola Kuzajewska i Asia Kędzierska