VI A

VI AW piątek, 21 marca 2014 r. w hali sportowej ZSS w Lubniewicach rozpoczęły się przygotowania do wspólnego świętowania pierwszego dnia wiosny. Uczniowie klas I-VI Szkoły Podstawowej, poprzez ubiór, śpiew, konkursy oraz udział w zawodach sportowych zaakcentowali nadejście wiosny.  Zabawę rozpoczęto od prezentacji, przygotowanych strojów i flag państw europejskich, przed jury, w skład którego wchodziły: pani Anna Krawiec, pani Helena Kowalewska oraz pani Marta Rusakiewicz. I tak kolejno klasy symbolizowały: Kl. I –   POLSKĘ, Kl. II a- FRANCJĘ, Kl. II b- WŁOCHY, Kl. III – GRECJĘ, Kl. IV – LITWĘ, Kl. V a – CZECHY, Kl. V b – NIEMCY, Kl. VI a – WIELKĄ BRYTANIĘ, Kl. VI b – HISZPANIĘ. Pomysłów nie brakowało, było zabawnie i kolorowo. Następnie przystąpiono do konkursów pt.: – „stolice państw europejskich, tradycyjne potrawy tych państw, zagadki wiosenne, quiz europejski oraz powitania i pożegnania w różnych językach”, w trakcie których przedstawiciele drużyn klasowych mogli sprawdzić swoje wiadomości. Po krótkiej przerwie, uczniowie przystąpili do konkurencji sportowych, przygotowanych i przeprowadzonych przez pana Marcina Tyczyńskiego i panią Aldonę Mackiewicz. Jury skrupulatnie oceniało pracę dzieci, choć trudno było się skupić przy tak głośnym dopingu. Rywalizacja była wyrównana. W kategorii klas I-III, pierwsze miejsce zdobyła klasa III, drugie klasa I, a trzecie klasa II b. W kategorii klas IV-VI pierwsze miejsce objęła klasa VI a, drugie klasa VI b a trzecie klasa V a. Jednak w ogólnej punktacji szala zwycięstwa przeważyła na stronę klasy VI a. W związku z powyższym, Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej, ufundował przechodni puchar, w postaci miotły antywagarowicza, który ma za zadanie wymiatać z naszej szkoły wagarowiczów. Trofeum wręczono klasie VI a. Wszystkie  klasy otrzymały medale za udział w obchodach dnia wiosny oraz słodkie upominki w postaci wafelków, ufundowane przez Dyrekcję ZSS w Lubniewicach. Korzystając z okazji wspólnego spotkania, wręczono również szarfę, order uśmiechu oraz słodki upominek Najsympatyczniejszej Dziewczynie Szkoły podstawowej 2014r . Została nią ex aequo: Julia Tyczyńska z klasy VI b oraz Beatka Kamieniczna z kl. III. Przygotowaniem Uroczystości  Powitania Wiosny, zajął się Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej, pani Izabela Kiepura wraz z panią Wiolettą Pietkiewicz. Mamy nadzieję, że obchody Dnia Wiosny dostarczyły wszystkim wiele radości oraz stały się źródłem wspólnej zabawy, wielu przeżyć i satysfakcji wszystkich uczestników.