14 marca 2014 roku reprezentacje naszych szkół wzięły udział w V Powiatowym Konkursie Matematycznym O Złoty Abakus Starosty organizowanym przez I LO w Sulęcinie. Szkołę Podstawową reprezentowali uczniowie klas szóstych: Patryk Mówiński, Wojciech Gorączka i Maciej Jagiełło a Gimnazjum: Laura Chlistun, Oskar Miranowicz, i Ireneusz Iwasieczko. W pierwszej części konkursu uczniowie gimnazjów rozwiązywali indywidualnie 10 zadań zamkniętych jednokrotnego wyboru, za które można było otrzymać po 1 punkcie oraz 5 zadań zamkniętych wielokrotnego wyboru, za które można było uzyskać łącznie 10 punktów. Natomiast uczniowie szkół podstawowych rozwiązywali indywidualnie 20 zadań zamkniętych jednokrotnego wyboru, za które można było otrzymać po 1 punkcie. Druga część konkursu polegała na zespołowym rozwiązaniu 3 zadań otwartych rozszerzonej odpowiedzi po 5 punktów. Drużyna z gimnazjum jako zespół wywalczyła III miejsce. Indywidualnie najlepszy był Ireneusz Iwasieczko –  zajął IV miejsce. Ze szkoły podstawowej najlepszy był Wojciech Gorączka, który indywidualnie również był czwarty.

Gratulujemy!