W środę (19.03.2014) do walki w kategorii U-10 stanęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Lubniewicach oraz 5 drużyn z Sulęcina i jedna z Krzeszyc. Awans do rozgrywek wojewódzkich otrzymywał zwycięzca turnieju. W grupie zmierzyliśmy się z Krzeszycami oraz drużyną z Sulęcina. Pierwszy mecz przegraliśmy 2-0 po ambitnej walce. Straciliśmy szanse na wygranie całego turnieju, jednak pozostała szansa na walkę o podium. W następnym meczu wygraliśmy zdecydowanie i awansowaliśmy z drugiego miejsca do meczu o 3 miejsce. Mecz ten zakończył się naszym zwycięstwem 2-0 po bramkach Briana Górnego, który jako jedyny tego dnia wpisywał się na listę strzelców naszej drużyny. Końcowy rezultat – 3 miejsce, duża niespodzianka i na pewno powody do radości i optymizmu przed następnymi meczami naszej najmłodszej drużyny. Następnego dnia rozegrane zostały eliminacje U-12. Nasza szkoła podstawowa z zawodnikami „Lubniewiczanki” przystąpiła do rywalizacji z nadziejami na dobry rezultat. Z 8 drużyn powstały dwie grupy po 4 zespoły. Zwycięzcy grup mieli zmierzyć się w finale o awans na wojewódzki finał. Drugie miejsca z grup powalczyły o 3 miejsce, a więc system rozgrywek był taki sam jak dzień wcześniej.

Po losowaniu trafiliśmy do silniejszej grupy A, wraz z dwoma drużynami z Sulęcina oraz z Wędrzynem. Pierwszy mecz zakończył się wygrana 2-1 z Fc Basiory (Sulęcin) po dwóch trafieniach Mateusza Wiącka. Kolejny mecz z Fc Ziomki (Sulęcin) był zdominowany przez nasz zespół i wygrany 3-0 po bramkach Damiana Przybysza, Cypriana Kaniewskiego oraz jednej bramce samobójczej. Stanęliśmy przed wielką szansą awansu do finału. Warunkiem był wygrany mecz z drużyną Wędrzyna. Wygraliśmy 2-0 po dwóch bramkach kapitana Damiana Przybysza, który był bez wątpienia najlepszym naszym zawodnikiem tego dnia. W finale zagraliśmy z drużyną Krzeszyc. Od początku atakowaliśmy i gra toczyła się głównie pod bramką rywala jednak to oni wykorzystali swoją sytuację i objęli prowadzenie 1-0. W końcówce wyrównał Cyprian Kaniewski i czekała nas dogrywka w formie rzutów karnych. Niestety zabrakło szczęścia i przegraliśmy po karnych 3-2 i to Krzeszyce mogą cieszyć się z awansu do finałów wojewódzkich. Jednak uważam ze byliśmy tego dnia najlepszą drużyną w stawce i naprawdę chłopakom nalezą się słowa uznania za ambitną walkę.W przeciągu dwóch  dni znaleźliśmy się w najlepszej trójce powiatu w dwóch kategoriach. To na pewno  zachęci zawodników do dalszej pracy i treningów.

Zdjęcia wykonane przez Mamę Karola

Zdjęcia wykonane przez Mamę Marcela