Jak co roku uczniowie naszej szkoły zgłosili się do udziału w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur, który miał się odbyć 19 marca 2020 r. W związku z zawieszeniem zajęć w szkołach konkurs Kangur 2020 został przeprowadzony drogą internetową za pośrednictwem Platformy Dzwonek.pl w dniach 02 – 03.06. 2020 r. Przed właściwym konkursem jego uczestnicy brali udział w konkursie próbnym, który odbył się 25. 05. 2020 r.

Naszą Szkołę w Kangurze reprezentowali:

* kategoria Beniamin

– Justyna Kilinkiewicz (klasa 5b)

Bartosz Szafirowicz (klasa 5b)

Hanna Ciesielska (klasa 6a)

Olga Gerber (klasa 6a)

Amelia Wierucka (klasa 6a)

* kategoria Kadet

– Jakub Boruta (klasa 7a) – wyróżnienie

Maciej Jurczyk (klasa 7a)

Hanna Kosela (klasa 7a) – wyróżnienie

Jakub Rusakiewicz (klasa 7a)

Igor Kononowicz (klasa 7b)

Milena Pezda (klasa 7b)

Anna Siwińska (klasa 7b)

Maciej Siwiński (klasa 8) – bardzo dobry wynik

Konrad Zańko (klasa 8)

Każdy uczestnik Konkursu otrzymał układankę logiczną– czteroelementowy Tangram a uczniów, którzy uzyskali bardzo wysoki wynik (wyróżnienie ) nagrodzono książkami. Maciej Siwiński za bardzo dobry wynik otrzymał dodatkowo bon podarunkowy do zrealizowania w Empiku. Bardzo wysokie wyniki uzyskali również Justyna Kilinkiewicz i Jakub Rusakiewicz, którym niewiele zabrakło do wyróżnienia Wszystkim uczestnikom, nie tylko tym nagrodzonym, należą się wielkie gratulacje za zaangażowanie i wysiłek włożony w przygotowanie do konkursu i tak nietypowy udział w Kangurze !

Dodała: Maria Jęchorek