Uczniowie klasy szóstej oraz piątej wraz z opiekunami Aldoną Mackiewicz i Jolantą Janiszewską po raz kolejny wyjechaliśmy do naszych przyjaciół  z Niemiec w ramach współpracy Szkół i Gmin : Lubniewice i Schoneiche. Termin naszego wyjazdu był w dniach 13.09. – 15.09 . W dniu przyjazdu miło zostaliśmy przywitani i zaproszeni na ognisko, gdzie przełamane zostały pierwsze lody. W drugim dniu naszego pobytu, które miało charakter sportowo – rekreacyjny, uczniowie brali udział w  licznych zajęciach sportowych :poranny jogging, a później  wyjazd na kręgle, basen oraz wspinaczka dla chętnych.  Wieczorem spotkanie przy muzyce i kolacji W niedzielę  uczniowie brali udział w zabawach ruchowych. Nasz pobyt dobiegł końca. Miło będziemy wspominali wspólnie spędzony czas.