Klasa 8a miała przyjemność gościć na lekcji wiedzy o społeczeństwie Panią adwokat Karolinę Waszkiewicz. Pani mecenas zdradziła uczniom tajniki pracy sądu- opowiedziała o swojej pracy oraz innych pracowników sądowych. Uczniowie poznali zadania sędziego, adwokata i radcy prawnego. Mieli tez okazję zobaczyć strój pracownika sądowego – czarną togę oraz charakterystyczne żaboty -zielony dla adwokata, czerwony dla prokuratora, fioletowy dla sędziego i niebieski dla radcy prawnego.  Ogrom wiedzy przekazanej przez specjalistę z dziedziny prawa był bardzo pożyteczny i ważny dla uczniów. Spotkanie dotyczyło także informacji, w jaki sposób można zostać adwokatem i wyświetlenie ścieżki edukacyjnej w zdobyciu wykształcenia prawnika. Pani adwokat odpowiadała na liczne pytania dzieci. Wiedza i doświadczenie to hasła, które przyświecały spotkaniu. Pani Karolina jest absolwentką naszej szkoły, tym bardziej jesteśmy dumni mogąc korzystać z wiedzy fachowca. Dziękujemy!

Dodała: Natalia Dudziak